❤Uwaga! Wspaniala akcja! Pomagajmy!❤

27 lipca 2021 r. ruszyła Ogólnopolska kampania społeczna pn.: „Poznaj swojego sąsiada – Seniora”, której organizatorem są Stowarzyszenie MANKO Głos Seniora i Adamed dla Seniora.
Akcja ma na celu przede wszystkim promocję pomocy sąsiedzkiej osobom najbardziej potrzebującym.
Nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem.
Chcąc dołączyć do akcji, należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na stronie internetowej: https://glosseniora.pl/poznaj-sasiada/, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. W kolejnym kroku należy poczekać na zgłoszenie potrzebującego Seniora, a następnie pomóc takiej osobie np. ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy po prostu rozmową telefoniczną.
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji. Każdy z nas ma jakiegoś sąsiada, osobę starszą, samotną, która być może wstydzi się poprosić o pomoc, być może nie chce się narzucać, ale kiedy sami wyciągniemy do takich osób pomocną dłoń, z pewnością ta pomoc zostanie przyjęta.
Bądźmy solidarni z Seniorami! Razem damy radę!
Link do spotu promocyjno-informacyjnego:
https://www.youtube.com/watch?v=6n4IlfLJYT0