21.03.2019r. Piękny, słoneczny, prawdziwie wiosenny dzień; ” Pierwszy dzień Wiosny”. Dzieci z Przedszkola Miejskiego: „Kolorowa Kraina” w Strzelinie, przygotowały wraz ze swoimi paniami barwne kwiatki oraz ustroiły wejście do przedszkola, aby każdy przychodzący mógł poczuć prawdziwy wiosenny klimat.
Następnie grając na instrumentach i głośno śpiewając, barwny korowód przeszedł ulicami miasta, by powitać tę piękną porę roku.
Jesteśmy pewni, że ciepłe serduszka dzieci przyprowadzą tę kwiecistą damę na długi czas.
Ten marcowy dzień był dla całego przedszkola niezwykle ważny i ciekawy, albowiem oprócz atrakcji związanych z obchodami pierwszego dnia wiosny, Kolorową Krainę” w związku z realizowanym projektem edukacyjnym: „Utalentowani Strzelinianie” odwiedził szczególny gość. Była nim Pani Dorota Pawnuk – Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, osoba, która sercem, pracą i wysiłkiem przyczyniła się do odbudowy naszego miasta.
Już przed wejściem do przedszkola, dzieci wraz z wychowawcami i panią dyrektor Agatą Gieżą radośnie przywitały naszego gościa, zapraszając do wspólnego kolorowania, wiosennej bramy ” Kolorowej Krainy”. Następnie zaproszono naszego gościa do auli, a tam przedszkolaki przywitały Ją wesołym wierszem i tańcem ludowym.
Pani Burmistrz opowiedziała dzieciom o swojej pracy i ważnych rzeczach w jej życiu, a następnie odpowiadała dzielnie 🙂 na wiele pytań zadawanych przez przedszkolaków. Pod koniec spotkania dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie zrobiony puchar i bukiet wiosennych kwiatów, dziękując tym samym za przybycie. Na pożegnanie nasz gość oraz wszystkie dzieci i kadra przedszkola zatańczyła wesoły układ taneczny.
Z całego serca dziękujemy Pani Burmistrz za tak miłą wizytę i poświęcenie czasu.
” Dziękujemy Pani Burmistrz miła, że tak wiele w naszym mieście dla nas Pani zrobiła :)”
Zapraszamy ponownie 🙂